Renk seçin:


Macar keferesi Orban Müslüman sığınmacılar için ‘istilacı’ dedi

Umeyr Musab

Yazarın şu ana kadar yazılmış 68 makalesi bulunuyor.

Macaristan lideri Orban, ülkesinin ileride de sığınmacı kabul etme niyeti olmadığını söyledi. Orban ayrıca, Müslüman sığınmacıları ‘istilacı’ olarak gördüğünü ifade etti. Sığınmacılara yönelik politikaları yüzünden Almanya’ya yüklenmeyi de ihmal etmeyen Orban, ‘kaosun iyi bir şey olarak algılanmasının nasıl mümkün olduğunu anlamadığını’ kaydetti.

 Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Alman Bild gazetesine verdiği mülakatta, ülkesinin, mülteci kabul etmemesinin nedenleri hakkındaki bir soru üzerine, “O insanları Müslüman mülteciler olarak değil, Müslüman istilacılar olarak görüyoruz” dedi.

“Çok kültürlülük bir illüzyondur” diye devam eden Orban, Hristiyan ve Müslüman topluluklarının asla ‘birleşmeyeceğini’ savundu.

​Macar lider ayrıca, göçmenleri ‘daha iyi bir hayatın peşinde olan ekonomik göçmenler’ olarak gördüğünü de kaydetti. Zira sığınmacıların, sözgelimi Portekiz’e gitmek istemediklerini söyleyen Orban, sığınmacıların çoğunun Almanya’da iyi yaşamın peşinde olduklarını ifade etti. Orban şöyle devam etti: “O insanlar mülteci oldukları için değil,  Alman yaşamını istedikleri için ülkenizdeler.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ