Site Rengi

islami Sevda | Dini Paylaşım Platformu

Diyanet’e yönelik yapılan sistematik saldırıların ardı arkası kesilmiyor!

Umeyr Musab

Hafta sonu İzmir CHP teşkilatı, pardon İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yeni İl Başkanı’nı seçti.

Bir tarafta Aziz Kocaoğlu’nun güdümündeki Deniz Yücel, diğer tarafta Utku Gümrükçü.

Kavgalar ve yumruklaşmalar arasında geçen Kongre’de kazanan kim oldu?

Sakın CHP oldu demeyin, kazanan Aziz Kocaoğlu olduğu gün gibi aşikarsa ve aş ile CHP’nin geleceği arasında kalan birçok delegenin tercihi iş ve aş olunca kazanan Deniz Yücel oldu. Delegenin oyuna ipotek konulduğu gün gibi ortada.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın bu duruma, “Herkes görevini yapsın, kendini denetleme görevi olan il başkanını kendisi seçemez il delegelerinin oyuna ipotek koymak kimsenin haddine değildir” sözleriyle isyan etmesi boşuna değildi.

Neyse sözü daha fazla uzatmayayım CHP’nin yeni il başkanı Deniz Yücel’i tebrik ederken, kongrenin burada bitmeyeceği, tartışmaların ve atışmaların devamının geleceğini de hatırlatmak isterim.

Maksat islama saldırmak

Diyanet İşleri Başkanlığı’na yönelik yapılan sistematik saldırıların ardı arkası kesilmiyor.

Bu saldırılarda amaç, Diyanet İşleri Bakanlığı gibi görünse de esas hedefin İslamiyet olduğu gün gibi aşikar. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca, kız çocuklarının erken yaşta evlenebilecekleri yönünde fetva verildiği iddiaları yalanlanmasına rağmen, malum kesim konuyu gündemde tutmak için akla hayale gelmeyecek yollara başvuruyor.

Öyle ileri gittiler ki twitter’da “Diyanet Kapatılsın” hashtag’i açıldı.

Hatta konuya ilişkin Can Dündar, oyuncu İlyas Salman ve Komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu gibi isimler tweet attı. Cumhuriyet Gazetesi de bir twitter paylaşımında Diyanet İşleri Başkanı’nın fotoğrafını kullanarak, böyle bir fetva verilmiş algısı oluşturması boşuna değil.

UMUT ÇOCUKLARI

Pazar günü TRT Diyanet kanalında yayınlanan “Umut Çocukları” programını izleme imkanı buldum.

Umut Çocukları Bir Müslümanın hayatı boyunca yapabileceği en mukaddes yolculuğu gerçekleştirmiş. Cesaretle, azimle, inançla ve sabırla yazılan bir Hikaye’nin ekranlara taşındığı programda engelleri aşan kahramanların kutsal topraklarda geçirdikleri günler anlatılıyor.

Bu projeyi kim hayata geçirdiyse Allah razı olsun. Bir zamanlar ailelerin sokağa bile çıkarmaya utandığı engelli kardeşlerimizin o kutsal topraklarda yaşadıkları duyguları gözyaşları içerisinde izledim.

Keskin’den davet var

MHP Narlıdere İlçe teşkilatı yeni bir etkinliğe daha imza atıyor. İlçe Başkanı Metin Keskin, “TERÖR VE UYUŞTURUCUYA HAYIR” demek için düzenlenen turnuvaya tüm İzmirlileri davet etti. Kickboks İl temsilcisi İsam Akgül işbirliğiyle düzenlenen “Terör ve Uyuşturucuya hayır Kick Boks Dövüş gecesi”20 Ocak günü saat 19.00’da Atatürk Spor Salonunda yapılacak. MHP Narlıdere İlçe Başkanı Metin Keskin” Bütün Halkımızı Bu Organizasyona Sahip Çıkmaya Davet Ediyoruz.

Muhtaç Olduğun Kudret; Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur.

“şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ